24 Eylül 2004 Cuma

Türkiye Büyük Millet Meclisi Başkanı Bülent Arınç, Türkiye Sanayici ve İşadamları Vakfı (TÜSİAV) tarafından “Yılın Devlet Adamı” seçildi.

(TÜSİAV) 9.Üstün Hizmet ve Başarı Ödülleri, TBMM’de düzenlenen törenle sahiplerini buldu. TBMM Başkanı Bülent Arınç, ”Yılın Devlet Adamı” ödülüne layık görülürken, DYP Genel Başkanı Mehmet Ağar da ”Yılın Siyasetçisi” ödülünü aldı. Türkiye Cumhuriyeti’nin 9. Cumhurbaşkanı Süleyman Demirel’e ise ”Cumhuriyet’e Hizmet” ödülü verildi. Demirel, Ankara dışında olduğu için ödülü Demirel adına eski bakanlardan Ekrem Ceyhun
aldı.

TBMM Başkanı Bülent Arınç, ödül töreninde yaptığı konuşmada Meclis Başkanı olmanın büyük şeref olduğunu belirterek, 2 yıl süren yasama döneminde zor, ağır ve sorumluluk taşıyan bir görev yaptığını söyledi. ”İnşallah yüzümüz kara çıkmadı” diyen Arınç, kendisine birçok ödül verildiğini ancak, hiç bir ödülün, Türk milletinin bir ferdi olmak kadar önemli olmadığını ifade etti.

Atatürk ve silah arkadaşlarının kurduğu ve milli mücadelenin yürütüldüğü TBMM’de Atatürk’ün gösterdiği hedeflere ulaşmak için çalıştıklarını kaydeden Arınç, milletin gerçek temsilcileri ile Meclis’te bir araya gelmenin ve onlardan ödül almanın kendisini sevindirdiğini söyledi.

TBMM’nin salonlarının iki yıldır sivil toplum örgütlerinin kullanımına açıldığını hatırlatan Arınç, milletin meclisini sanatsal ve kültürel çalışmalara açmaya devam edeceklerini bildirdi.

Ankara Ticaret Odası Başkanı Sinan Aygün de, millet olmadan, Anadolu olmadan bir şey yapmanın mümkün olmadığını ifade ederek, Türkiye’nin gerçek gündeminin ekonomi, istihdam ve üretim olduğunu söyledi.

TBMM’de düzenlenen törenle dağıtılan ödüller şöyle:

Yılın Bakanları: Çalışma ve Sosyal Güvenlik Bakanı Murat Başesgioğlu, Enerji ve Tabii Kaynaklar Bakanı Hilmi Güler, Sanayi ve Ticaret Bakanı Ali Coşkun.
Yılın Sivil Toplum Örgütü Başkanı: Ankara Ticaret Odası Başkanı Sinan Aygün.
Yılın Bürokratları: Elektrik Üretim Anonim Şirketi Genel Müdürü Önder Piyade, Devlet Hava Meydanları İşletmesi Genel Müdürü Mahmut Tekin, Radyo ve Televizyon Üst Kurulu Başkanı Fatih Karaca.

Leave a comment