Enerji ve Tabii Kaynaklar Bakanı Hilmi Güler, TEDAŞ Genel Müdürü Bülent Ülkü’nün ardından Genel Müdür Yardımcısı Baha Ünlü’yü de görevden aldı. Diğer Genel Müdür Yardımcısı Gökçe’nin de istifaya zorlandığı belirtildi.

TEDAŞ’ta Ülkü’nün görevden alınması ile başlayan “deprem” devam ediyor. Bakan Güler, TEDAŞ Genel Müdür Yardımcısı Baha Ünlü ile AR-GE Daire Başkanı Tanju Başaran’ı görevden aldı. Tanju Başaran’ın yerine Önder Piyade getirildi. Piyade, aynı zamanda Ünlü’den boşalan genel müdür yardımcılığı görevine de vekaleten bakacak.

İstifaya zorlandığı belirtilen TEDAŞ Genel Müdür Yardımcısı Abdulkadir Gökçe’nin de en geç pazartesi günü görevden ayrılacağı belirtiliyor.

TEDAŞ daire başkanlığı düzeyinde de geniş çaplı bir görevden alma oparasyonunun gerçekleştireleceği belirtiliyor. Bu kapsama da öncelikle Personel Daire Başkanı Metin Pınar’ın ve Müesseseler Tahakkuk ve Tahsilat Daire Başkanı Mehmet Mungan’ın görevden alınacağı kaydediliyor.

TEDAŞ’ın bağlı ortaklıklarından Sakarya Elektrik Dağıtım A.Ş. Genel Müdür ve Yönetim Kurulu Başkanı Necati Cengiz görevden alındı. Cengiz’in yerine Türkiye Elektrik İletim A.Ş. (TEİAŞ) Genel Müdürlüğü Başmühendisi Mahmut Rumeli getirildi.

Leave a comment